Haber

Zelenskiy: “Rusya barış formülümüze karşı çıkarsa, tek isteğinin savaş olduğunu göreceksiniz”

– Zelenskiy: “Rusya barış formülümüze karşı çıkarsa, tek isteğinin savaş olduğunu göreceksiniz”

BALİ – Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, görüntü konferans yoluyla katıldığı Endonezya’nın Bali Adası’nda düzenlenen G20 Önderler Doruğu’nda yaptığı konuşmada, “Rusya barış formülümüze karşı çıkarsa, tek isteğinin savaş olduğunu göreceksiniz” dedi.

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, Endonezya’nın Bali Adası’nda gerçekleştirilen G20 Başkanlar Tepesi’ne görüntü konferans yoluyla katıldı. Zelenskiy, ortalarında ABD Lideri Joe Biden ve Çin Devlet Lideri Xi Jinping’in de bulunduğu G20 Liderler Zirvesi’nde 10 unsurluk bir barış formülünü benimsemeye ve savaşı “adil bir şekilde ve BM Tüzüğü ve uluslararası hukuk temelinde” sona erdirmeye çağırdı.

Açıklamalarında, Rusya’nın Ukrayna topraklarından tüm askerlerini çekmesi gerektiğini ve Kiev’in rastgele bir toprak odunu veremeyeceğini yineleyen Zelenskiy, tüm Ukraynalı tutukluların özgür bırakılması davetinde da bulundu. Ayrıyeten, savaşın sürdüğü Zaporijya nükleer santraliyle ilgili olarak “radyasyon güvenliğinin” tekrar tesis edilmesi, Rus güç kaynaklarına fiyat kısıtlamaları getirilmesi ve bir tahıl ihracatı teşebbüsünün genişletilmesi davetinde bulunan Zelenskiy, “Rusya barış formülümüze karşı çıkarsa, tek isteğinin savaş olduğunu göreceksiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu