Haber

Zonguldak’ta Fevkani Köprüsü’nün Yıkımına Başlanacak

Zonguldak’ta Valilik ve ilgili kurum yetkilileri ile yapılan değerlendirme toplantısında, Fevkani Köprüsü’nün yıkımına 28 Ağustos itibarıyla başlanacağı bildirildi.

1954 yılında il merkezinde yapımına başlanan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Zonguldak Valiliği, Zonguldak Belediyesi, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü, Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü, DSİ tarafından riskli yapı olarak belirlenen Fevkani Köprüsü ile ilgili 232.Şube Müdürlüğü Çevre Şehircilik. ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, telekom ve enerji şirketi yetkilileri ile değerlendirme toplantısında alınan kararlar kamuoyu ile paylaşıldı.

Fevkani Köprüsü ve bağlantı ayaklarına 11 Ağustos 2023 tarihinden itibaren otopark yasağı getirilecek. Karayolları tarafından yapımı devam eden yeni kavşağın inşaatının 28 Ağustos 2023 tarihine kadar tamamlanacağı belirtildi. çalışmaların tamamlanmasının ardından köprünün yıkımına başlanacağı kaydedildi.

20 Ağustos 2023 tarihinden itibaren köprü altındaki dükkanların elektrik, su ve doğalgazı ilgili kurumlar tarafından kesilecek. Bu prestij ile birlikte 27 Ağustos 2023 tarihine kadar dükkan sahiplerinin dükkanlarını boşaltmaları gerektiğine değinildi. – ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu