Haber

Birmingham Belediye Meclisi Eşit Ücret Ödemeleri Nedeniyle İflas Etti

İngiltere’nin en büyük şehirlerinden biri olan Birmingham Kent Konseyi, bugün 760 milyon liralık ‘eşit ücret ödemeleri’ nedeniyle iflas ettiğini duyurdu.

Avrupa’nın en büyük yerel yönetimlerinden biri olan Birmingham Kent Konseyi, “Meclis hâlâ bugüne kadar tahakkuk eden eşit ücret yükümlülüğünü (650 milyon ile 760 milyon arasında) finanse edecek konumda, ancak bunu yapacak kaynaklara sahip değil.” dedi. bugün bir açıklama.

Açıklamada, yetkililerin halihazırda mevcut harcama kontrollerini sıkılaştıracağı ancak iflasın, savunmasız bireylerin korunması ve hukuk hizmetleri dışındaki tüm yeni harcamaların derhal durdurulması gerektiği anlamına geldiği vurgulandı.

EŞİT FİYAT ÖDEMELERİ

Belediyede çalışan çoğu kadın yüzlerce kişi 2012 yılında Yargıtay’a başvurarak, erkek hakim pozisyonunda çalışan çalışanlara verilen ikramiyeleri alamayacaklarını açıklamıştı. Yargıtay ise ‘ayrımcılık’ nedeniyle çalışanlar lehine karar vererek, Kent Konseyi’nin ‘eşit ücret talebi’ adı altında bu görevlerde görev yapan çalışanlara ikramiye ödenmesine karar verdi. Birmingham Kent Konseyi bu konuda yararlanıcılara şu ana kadar 1,1 milyar sterlin ödedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu