Haber

Filistin Devlet Başkanı Abbas ABD’ye çağrıda bulundu

RAMALLAH, 5 Eylül (Xinhua) — Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD’yi Filistinlilere uygulanan tüm yaptırımlara son vermeye ve Filistin ile normal ilişkiler kurmaya çağırdı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken Pazartesi günü Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı aradı. Abbas ve Blinken, Filistin’deki son gelişmeleri ve Kudüs’teki ABD konsolosluğu ile Washington’daki Filistin Kurtuluş Örgütü ofisinin yeniden açılması da dahil olmak üzere ikili ilişkileri güçlendirmenin yollarını tartıştı.

Abbas ayrıca ABD yönetiminden Filistin’in Güvenlik Konseyi kararıyla Birleşmiş Milletler’e tam üye olma çabasının kabul edilmesini istedi.

Habere göre Abbas, İsrail güçlerinin ve yerleşimcilerin saldırgan uygulamalarıyla iki devletli çözümü baltaladığını ve barışa ulaşma şansını yok ettiğini belirtti. Abbas, İsrail yetkililerinin tüm bu ihlalleri durdurmaya zorlanması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu