Haber

İşgal altındaki Batı Şeria’da 2 İsrail askeri yaralandı

İşgal altındaki Batı Şeria’nın güneyindeki Beytüllahim şehrinde iki İsrail askeri yaralandı.

Sınır Polisi biriminden yapılan açıklamada, “40 civarında Filistinlinin uyguladığı şiddeti” bastırmak için Bilal bin Rabah Camii alanı yakınlarındaki Ayide Mülteci Kampı’na asker gönderildiği belirtildi.

Olaya taş ve çeşitli cisimler ile el yapımı patlayıcıların atıldığı ve askerlerin göstericileri dağıtmak için karşılık verdiği iddia edilen açıklamada, yaralı bir askerin tedavi için Kudüs’teki bir sağlık kuruluşuna sevk edildiği kaydedildi. , hafif yaralanan kişi ise olay yerinde tedavi altına alındı.

Açıklamada, Hudut Polisinin olaylara karışan Filistinlileri gözaltına almak için “operasyon” başlatmayı planladığı belirtildi.

Saldırıyı Filistin Halk Kurtuluş Cephesi üstlendi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi yaptığı yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin yaralandığı saldırıyı üstlendi.

“Beytüllahim şehrinde işgal askerlerinin üzerine yerel olarak yapılan patlayıcıların atılmasından sorumluyuz.” Açıklamada, cephe mensubu Ömer Menna’nın Beytüllahim kentindeki Ed-Dehişe mülteci kampına düzenlenen baskında öldürülmesine karşılık eylemlerin sürdürüleceği belirtildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık konutlara baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli argümanlarla Filistinlileri gözaltına alıyor. Bu da bölgede gerginliğe neden oluyor.

İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın Beytüllahim kentindeki Ed-Dehishe mülteci kampına düzenlediği baskında bir Filistinli öldü, 6 Filistinli yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu