Haber

Kadın cezaevinde çete savaşı! 46 kişiden bazıları yakıldı, bazıları vurularak öldürüldü.

Honduras 2013 yılında başkent Tegucigalpa’nın Tamara kasabasındaki kadınlar hapishanesinde isyan ve çatışma çıktı. İlk bilgilere göre, iki çete arasında çıkan çatışmanın ardından çetelerden biri bir hücreyi ateşe verdi. Çete savaşında 46 kadın mahkûm hayatını kaybederken, yetkililer kadın cezaevinde ölenlerin birçoğunun yangın sonucu hayatını kaybettiğini, diğerlerinin ise vurularak, bıçaklanarak veya dövülerek öldürüldüğünü açıkladı. Gözaltına alınanların otomatik silah ve bıçakları cezaevine nasıl kaçırdıklarıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

DEVLET LİDERİ: BİR DİZİ CİDDİ TEDBİR ALACAĞIZ

Geçen yıl ülkedeki çetelere karşı büyük bir operasyon başlatan Honduras Devlet Başkanı Xiomara Castro, “kadınların vahşice öldürülmesi şok edici” bir dizi sert önlem alacaklarını açıklamıştı.

BAŞKAN YARDIMCISI TWEET, BAKAN OFİSTENFİŞ

Güvenlik Bakan Yardımcısı Julissa Villanueva, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, cezaevinde “olağanüstü hal” ilan edildiğini belirterek, “Tamara kadın cezaevine en sert şekilde müdahale emrini ben verdim. Tahammül etmeyeceğiz. eylemler ve aylaklıklar bu cezaevine konuluyor.” sözünü kullanmıştı. Castro bugün Güvenlik Bakanı Ramon Savillon’u görevden aldı ve yerine Polis Şefi Gustavo Sanchez’i atadı.

ORTA AMERİKA’NIN EN BÜYÜK ÇETESİ

Cezaevinde yerel basına konuşan görgü tanıkları, çatışmanın 18th Street Gang ile Orta Amerika’nın en büyük çetelerinin ortasında yer alan MS-13 çetesi arasında çıktığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu