Haber

Mahir Akkoyun: Milyonlarca kişiye gösterilen sopa ortadan kırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin market raflarına yapıştırılan fotoğrafları, “Bu ürün size pahalı mı? “Erdoğan sayesinde” etiketleri tasarladığı için “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan tutuklanıp serbest bırakılan Yetenekli Akkoyun, ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

‘BEN SOSYALİST GÖRSEL TASARIMCIYIM’

“Yıllardır örgütlü bir çaba içinde yer almaya çalışan, güncel toplumsal ve siyasal gündeme ilişkin kendi dünya görüşüm çerçevesinde tasarımlar üreten sosyalist bir görsel bağlantı tasarımcısıyım” diyen Akkoyun’un açıklaması şöyle:

“Yaptığım tasarımlardan dolayı daha önce soruşturmaya uğradım, gözaltına alındım veya çağrıldım. Bu ilk değildi ve muhtemelen son da olmayacak.

Dün bana yapılmaya çalışılan, bu sömürü sisteminden bıkmış milyonlarca insana seçim öncesi gösterilen bir sopaydı. Ancak yansımalar ve yükselen sesler bu sopayı tam ortasından kırdı. Binlerce kişiye ulaşmak için yaptıklarım beklentilerimin çok ötesine geçerek birkaç saat içinde milyonlarca kişiye ulaştı ve Türkiye’nin gündemine oturdu. Sözüm herkesin sözü oldu, herkesin sözü benim sözüm oldu. Bu nedenle bana destek olan arkadaşlarıma, yoldaşlarıma, STK’lara, siyasi partilere, siyasi parti lider ve temsilcilerine, belediye başkanlarına, avukatlara, İzmir Barosuna, gazetecilere, sanatçılara, aydınlara, çalışanlara, öğrencilere, işçilere, kadınlara, LGBTİ+’lara teşekkür ediyorum. Kısaca isimlerini sayamadığım, takviye ihbarlara dönüş yapamadığım herkese çok teşekkür ederim.

Bu ülkede gözaltına alınan, uydurma ilişkilerden soruşturmaya uğrayan, siyasi duruşu ve çabası nedeniyle hapse atılan ya da hapsedilmeye çalışılan tek kişi ben değilim. Bu sistemle çalkalandığı için hapse atılan, tutuklanan ve bedel ödetilen milyonlarca insan var. Bizleri yoksulluğa, sefalete, açlığa ve sömürüye mahkûm edenlerden ve onların bu sisteminden kurtulmak istiyorsak, o insanlarla birebir dayanışma ve birlik gösterip, birlikte çalışarak kazanmalıyız.

Son olarak dün aldığım büyük destek ve yaptığım işin milyonlarca kişiye ulaşması beni daha da motive etti. Bundan sonra da daha çok çalışarak, daha çok üreterek, daha çok paylaşarak çabalamaya ve rahatsızlık vermeye devam edeceğim. Her şey için tekrar teşekkürler.” (HABER MERKEZİ)

horasanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu