Haber

Saklı Cennet Akçalar Kanyonu doğa severleri mest etti

‘Saklı Cennet’ Akçalar Kanyonu görenleri mest etti

Doğa tutkunları tarafından keşfedilmeyi bekleyen ve “Saklı Cennet” olarak da anılan KARS – Akçalar Kanyonu, görenleri adeta büyüledi.

Kars’ın Arpaçay ilçesine bağlı Akçalar Köyü’nün arkasında yer alan ve etrafı kayalıklarla çevrili Akçalar Kanyonu’nun ortasından akan Kars Çayı’nın bütünleşmesi doğaseverlerin tutkusu oldu.

Özellikle doğaseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Akçalar Kanyonu turizme kazandırılmayı beklerken şehrin kalabalığından uzakta vakit geçirmek isteyen vatandaşlar oltalarını kapıp kanyona yöneliyor.

Akçalar Kanyonu’nun ortasından geçen Kars Çayı’nda oltalarıyla balık tutan vatandaşlar, kanyonun Kars turizmine kazandırılması gerektiğini belirtiyor.

“Burada çay demlemek ve içmek mükemmel”

Akçalar Kanyonu’na güneşin ve sıcak havanın tadını çıkarmak için geldiğini belirten Vedat Demiral, “Günümüzü değerlendirmek istedik. Buraya Akçalar Kanyonu’na geldik, güzel bir bölge, güzel bir kanyon, burası turizme kazandırılmalı. Özellikle gün batımında burada oturup, balık tutmak ve çay demleyerek içmek mükemmel” diye konuştu.

Kars’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Akçalar Kanyonu, çadır turizmine uygunluğu ile dikkat çekiyor. Kayalıkların ortasında yer alan Akçalar Kanyonu, son zamanlarda vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Akçalar Kanyonu’nun Kars turizmine kazandırılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu