Ekonomi

Santiment raporuna göre kripto ve hisse senetleri arasındaki korelasyon bozuldu

Blockchain istihbarat firması Santiment BeslediFaiz artırım duyurusunun ardından bu sabah en son piyasa bilgilerini paylaştı.

Rapor, Bitcoin’in (BTC) duyurudan sonraki 3 saat içinde hızla 29.200 doların üzerine çıktığından bahsederek başladı.

bitcoinFed faiz artırımı sonrası yükseliş

Rapora göre, son 24 saat içinde BTC fiyatındaki artış, maliye politikası bu yılın Haziran ayına kadar artık bir endişe kaynağı olmayacağı için geçici bir rahatlamanın göstergesi. Ancak son 14 ayda faiz oranlarındaki %5’lik artış, kriptoların son bir buçuk yılda hisse senetlerine yoğun bir şekilde bağlı olduğu göz önüne alındığında ideal değil.

santimetre, “İki sektör arasında artan ayrışma işaretleri” bu alakanın daha uzun süre devam edip etmeyeceğini sorguladı. Santiment’in öngörülerine göre tüm pazar “Kripto para biriminin daha iyi hale geldiğine dair bazı güçlü göstergeler gördüğümüz için”bugün, kriptoların hisse senetleri ile bağlarını koparmasının bir başka güzel örneğiydi.

Zincir üstü ölçümler, Bitcoin’in adres aktivitesinin dün iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştığını gösterdi ve önceki artış, yatırımcıların keskin bir fiyat düşüşüne tepkisine bağlandı. Raporda ayrıca piyasa fiyatına göre en büyük kripto para birimleri için çok kısa bir durumun olmadığı vurgulandı.

CoinMarketCap’e göre, BTC’nin fiyatı son 24 saatte %1,90 artış kaydettikten sonra 29.175 dolara ulaştı.

Pazar liderinin bu 24 saatlik ilgisi, haftalık fiyat performansını da +%1,36 ile yeşile çevirmişti. Genel olarak, küresel kripto para piyasası maliyeti, bir önceki güne göre %1,56 artarak yaklaşık 1,20 trilyon dolardı.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

savur-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu