Haber

TİKA, Afganistan’daki bir okula eğitim malzemesi bağışladı

Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı (TİKA), Afganistan’ın Mezar-ı Şerif ilçesindeki Mahcube Hirevi İlkokulu öğrencilerine eğitim materyalleri dağıttı.

TİKA Mezar-ı Şerif Ofisi’nden yapılan açıklamada, 435’i kız olmak üzere toplam 750 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye seti dağıtıldığı belirtildi. Söz konusu okula verilen destek kapsamında okul yöneticilerine yazı tahtası, lazer yazıcı ve çeşitli eğitim materyallerinin teslim edildiği kaydedildi.

Yardımların ulaştırılması için Mahcube Hirevi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene, Türkiye’nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğu Başkonsolos Yardımcısı Mustafa Küçüktetik, Mezar-ı Şerif İl Milli Eğitim Müdürü Hafız Muhammed Naim Belhi, TİKA Mezar-ı Şerif Ofisi Koordinatörü Mikail Taşdemir katıldı. okul yöneticileri ve öğretmenler. ve veliler katıldı.

Mezar-ı Şerif İl Milli Eğitim Müdürü Hafız Muhammed Naim Belhi, burada yaptığı açıklamada, okulun kiralık bir binada faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, TİKA’nın verdiği destekten dolayı Türk halkına ve devletine minnettar olduklarını söyledi.

Belhi, inşaatı tamamlanmamış bir binanın odalarının bile derslik olarak kullanıldığı bu okula TİKA’nın verdiği desteğin çok anlamlı olduğuna dikkat çekti.

TİKA Mezar-ı Şerif Ofisi Koordinatörü Mikail Taşdemir, okul öğrencilerinin zor koşullar altında eğitim gördüklerini ve acil eğitim ekipmanına ihtiyaç duyduklarını belirlediklerini belirtti.

Afganistan’da birçok farklı alanda kalkınma projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Taşdemir, “TİKA, Afganistan’daki yardımları kapsamında eğitime öncelik veriyor. Eğitim altyapısını güçlendirmek, kalitesini artırmak istiyoruz. Bu tür yardım faaliyetlerine devam edeceğiz.” ” Bu kelimeyi kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu