Haber

Azerbaycan askerlerine bomba taşıyan köpek provokasyonu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ’daki yasadışı Ermeni güçlerinin bomba taşıyan köpekle Azerbaycan askerlerine yönelik provokasyon girişiminde bulunduğunu duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, kaçak Ermeni güçlerinin Hocavend vilayetinde görev yapan Azerbaycan askerlerine yönelik uzaktan kumandalı el yapımı bomba ile köpek kullanarak terör saldırısı düzenlemeye çalıştığı bildirildi.

Bomba taşıyan köpeğin Azerbaycan askerleri tarafından yakalandığı ve bomba düzeneğinin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Açıklamada, “Bazı Konvansiyonel Silahların Kullanımının Yasaklanması veya Kısıtlanması Sözleşmesi’nin mayın, bubi tuzağı ve diğer cihazların kullanımının yasaklanması veya kısıtlanmasına ilişkin Protokol’e aykırı olan bu eylemi şiddetle kınıyoruz. Hayvanların suikast amaçlı öldürülmesi ahlak dışı bir eylemdir ve biz bunu terör eylemi olarak değerlendiriyoruz.” “Bunu değerlendiriyoruz.” ifadelere yer verildi.

konyaaltihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu