Haber

TikTok üzerinden planlanan ‘toplu yağma girişimi’ haberinin ardından polis, Oxford Street’te gençler arasında patlak verdi.

Tiktok’un “Oxford Caddesi’nde toplanalım, mağazaları yağmalayalım” çağrısının ardından Oxford Caddesi’ndeki erkekler, “toplu yağma girişimi” haberi üzerine gençlerle çatıştı. Dünyaca ünlü alışveriş caddesinde çıkan kavgalar nedeniyle şimdiye kadar 9 kişi gözaltına alınırken, 34 kişi de dağılma emri aldı.

TikTok’ta büyük bir hırsızlık operasyonu planları internette yayılırken, alışveriş yapmayanlar bugün yoğun Londra merkezinden uzak durmaları konusunda uyarıldı. Videolar, gençleri “JD Sports’u soymak” için kar maskesi takmaya teşvik etti.

Bu akşam, cop taşıyan polisler, ana caddedeki bir Microsoft mağazasının önünde onlarca gençle çatıştı. Met Polisi daha önce dükkanların soyulmasını önlemek için bu merkezi Londra yolu boyunca polislerle dolduracaklarını söylemişti.

“Dağıtma emrini ihlalden 4 kişi, hırsızlık kastıyla donatıldığı şüphesiyle bir kişi, polise saldırmaktan bir kişi ve halka karşı hareket etmekten bir kişi tutuklandı. sipariş ver” dedi bu akşam.

Videolar, bu öğleden sonra, son birkaç gün içinde TikTok’ta viral olan büyük bir hırsızlık hareketini tanıtıyordu. Sosyal medya bağnazları, başkentin lüks alışveriş bölgesindeki çeşitli mağazaların “soyulması” çağrısında bulundu.

Bu eylemi destekleyen bir poster, “balo [yün] ve eldiven” giymelerini ve silah getirmemelerini talep etti. Ancak Perşembe günü sabah 11’den akşam 22’ye kadar süren bir dağıtma emri, polise insanları Oxford Caddesi’nden çıkarma yetkisi verdi. Siparişe uymayan alışverişçiler gözaltına alınabilecek.

aliagaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu