Haber

Volkswagen, Hefei’de elektrikli araçlar için Ar-Ge merkezi kuracak

Çin’in doğusundaki Anhui eyaletinde yapım aşamasında olan Volkswagen Anhui MEB (Modüler Elektrikli Sürüş Matrisi) fabrikasının atölyesi görülüyor, 4 Temmuz 2022. (Fotoğraf: Xinhua)

HEFEI, 31 Mayıs (Xinhua) — volkswagenÇin’in doğusundaki Anhui eyaletinin başkenti Hefei’de tamamen elektrikli otomobiller için bir Ar-Ge, inovasyon ve tedarik merkezi kurmak üzere bir yatırım anlaşması imzaladı.

Salı günü Hefei Ekonomik Kalkınma Bölgesi ile sözleşme imzaladı. volkswagen2024 yılının başında yeni şirketi kurmak için yaklaşık 1 milyar euro (yaklaşık 1,07 milyar ABD doları) yatırım yapacağını açıkladı. Yeni şirkette 2 bin Ar-Ge ve satın alma uzmanının görev yapması bekleniyor.

İmza töreninde konuşan Volkswagen Group China Başkanı ve CEO’su Ralf Brandstaetter, “Merkezi Hefei’de bulunan ve proje adı %100 TechCo olan şirket, grubun dünyadaki türünün en büyük tesisi olacak. Şirket, araçları ve bileşen Ar-Ge’sini içeriyor. ekipler, yerel tedarikçilerden en son teknolojileri satın alıyor ve entegre ediyor.

Brandstaetter, merkezin yeni ürün ve teknoloji geliştirme için zaman çerçevesini kademeli olarak yaklaşık yüzde 30 oranında kısaltmasının beklendiğini söyledi.

Brandstaetter, “İlgili devlet dairelerinin ve yetkililerin desteği sayesinde kısa sürede anlaşmaya varabildik. Çin’e özgü bu hız, ‘Çin için Çin’ kalkınma stratejimizi ilerletmek için kritik öneme sahip ve şu anda pazarı belirleyen eğilimleri ele alıyor. erken bir aşamada ve inovasyon hızını büyük ölçüde artırıyor.” dedi.

Kaynak: Xinhua / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu