Haber

Yahyalı’da sel ve taşkınları çözmek için çalışma başlıyor

Kayseri’nin Yahyalı İlçesi’nde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Dün öğleden sonra başlayan sağanak yağış, ilçeye bağlı Kirazlı ve Karaköy mahallelerinde sel ve taşkınlara neden oldu. Sel ve sel nedeniyle bazı evler sular altında kaldı ve ulaşımda aksamalara neden oldu. Ekili tarlalar büyük ölçüde boşa gitti.

Selin ardından Kirazlı Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, mahallelerde temizlik çalışmalarına başladıklarını ancak şiddetli yağışlarda sık sık sular altında kalan bölgelerde önemli bir düzenleme yapılması gerektiğini, bunun yapılmasının zor olduğunu belirtti. Bu belediye bütçeleri ile.

Başkan Esat Öztürk bir açıklama yaptı; “Öncelikle mahallemizde başarılar dilerim. Burası önceliğimiz olan bir sel deresidir. Belediyemizin bütçesiyle dereyi yapmak mümkün değil. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve DSİ Bölge Müdürlüğü ile görüşerek sel deresinde hızlı bir düzenleme yapmak istiyoruz. Şimdi ise iş makinalarımız selin getirdiği malzemeleri temizliyor. Bence bu bölge sıkıntılı değil. Burada meydana gelen taşkınlar halkımızın konut ve bahçelerinde önemli tahribatlara neden olmaktadır. Belediye olarak Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nün takviyesiyle sel deresini hızlı bir şekilde düzene sokup tamamlamak istiyoruz. Dün ilçe genelinde etkili olan sağanak yağış sele neden oldu. İş makinelerimizi o bölgelere yönlendirerek gerekli çalışmaları başlattık. Ancak bu durumdan dolayı bahsettiğimiz çalışmalarda aksamalar yaşandı. Tanrı bize yardım etti. Gece gündüz demeden halkımız için çalışıyoruz. Kirazlı Mahallesi önceliğimiz olacak. Buradaki üç dereyi de çalışarak halkımızın duasını alacağız” dedi. O konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu